Altın Çağ’da Yaşıyoruz, Farkında mısınız?

Yazar:

Yayın Tarihi:

Artık insanlar daha uzun ve daha iyi yaşamakla beraber, geçmişe göre daha çok para kazanıyorlar.

Kanada’lı meşhur iletişim uzmanı Marshall McLuhan’ın bir sözü vardır, “Suyu kim icat etti bilmiyorum, ama icat edenin bir balık olmadığından eminim.” Bu sözle demek istenen, bir şeyle kuşatıldığımızda veya çevrelendiğimizde, genellikle bunun farkında olmayız.

Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, bugün, tüm insanlık tarihinin en refah zamanında yaşıyoruz. Artık insanlar daha uzun ve daha iyi yaşmakla beraber, geçmişe göre çok daha fazla para kazanmaktadırlar. Bu çağın adı, “Altın Çağ”dır.

Bizim açımızdan Altın Çağ’ın en iyi tarafı şüphesiz tüm girişimcilerin, bilim adamlarının, uzmanların ve akıllı insanların neredeyse 90%’ının bu çağda yaşıyor, çalışıyor, yeni ürün ve hizmetler geliştiriyor ve daha çok insanın daha çok para kazanmasının yollarını arıyor olmasıdır.

Böylesine fırsatlarla dolu bir zamanda sizin işiniz;

  1. Bir noktadan sistemin içine dahil olmak ve bu fırsatlardan akıllı bir şekilde yararlanmaktır.
  2. Büyük hedefler belirleyip, onları gerçekleştirmek için çalışmaktır.
  3. En önemlisi, gelirinizi 10 kat, 100 kat, hatta 1000 kat arttırmak için gerekli olan yönetim, liderlik, strateji, finans, satış, pazarlama, zihinsel ve kişisel gelişim gibi hayati becerileri edinmek suretiyle yaşam boyu kendinizi geliştirmektir.

Burada, Envizyon olarak başta ben ve tüm ekibimizin görevi ise Altın Çağ’da mutlak başarıya ulaşmanız için ihtiyacınız olan bilgi ve yetenekleri size kazandırmaktır.

Şerafettin Arslan

Dr. Şerafettin Arslan, SMMM, Envizyon Gelişim Merkezi’nin kurucusudur. Uzmanlık alanları; strateji, yönetim, finans, muhasebe, hukuk, yatırım ve girişimciliktir. Yaşar Üniversitesi İşletme Yönetimi Anabilim Dalı’ndan doktora, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Yönetimi Anabilim Dalı’ndan yüksek lisans ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans dereceleri bulunmakta olup, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatına sahiptir. Öte yandan yurtiçi ve yurtdışı hizmet veren girişimleri vardır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

DİĞER KONULAR

İLGİLİ YAZILAR